🔥 12 بار داغ شده

آموزش اینستاگرام

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟ داستان رشد انفجاری اینستاگرام مانند یک افسانه دره سیلیکون می‌خواند، و این شرکت تنها در چند ماه کوتاه شتاب خیره‌کننده‌ای به دست می‌آورد. توسعه اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو در رسانه‌های اجتماعی تنها هشت هفته طول کشید تا مهندسان نرم‌افزار قبل از اینکه در اکتبر ۲۰۱۰ روی سیستم‌عامل موبایل اپل راه‌اندازی شود. در کمتر از دو سال، فیس‌بوک ( META ) این شرکت را به مبلغ یک میلیارد دلار به صورت نقدی خریداری کرد. و سهام. چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد؟

اما، مانند همه داستان‌های خوب، این فرآیند شامل پیچ و خم‌ها، شکست‌ها و موفقیت‌ها، درگیری‌ها و هم افزایی‌ها و مقداری از اتفاقات تصادفی بود.

خوراکی های کلیدی

  • اینستاگرام یک برنامه شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که در سال ۲۰۱۰ توسط کوین سیستروم راه اندازی شد.
  • اولین نمونه اولیه اینستاگرام یک اپلیکیشن وب به نام Burbn بود که از عشق سیستروم به ویسکی های خوب و بوربون ها الهام گرفته بود.
  • برنامه اینستاگرام در ۶ اکتبر ۲۰۱۰ راه اندازی شد و در یک روز ۲۵۰۰۰ کاربر را جذب کرد.
  • از ابتدا، تمرکز اصلی این برنامه بر روی عکس‌هایی بود، به‌ویژه عکس‌هایی که با دستگاه‌های تلفن همراه گرفته شده‌اند.
  • درست قبل از عرضه اولیه عمومی اینستاگرام (IPO) در سال ۲۰۱۲، فیس بوک این شرکت را به مبلغ یک میلیارد دلار نقد و سهام خریداری کرد.

تاریخچه اینستاگرام

در سال ۲۰۰۹، کوین سیستروم، ۲۷ ساله فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، در Nextstop، یک استارت آپ توصیه های سفر کار می کرد. سیستروم قبلاً در Google ( GOOG ) به عنوان یک همکار توسعه شرکتی کار کرده بود و در Odeo کارآموزی کرده بود، شرکتی که بعداً به توییتر ( TWTR ) تبدیل شد.

در حالی که سیستروم هیچ آموزش رسمی در علوم کامپیوتر نداشت، شب ها و آخر هفته ها هنگام کار در Nextstop کدنویسی را یاد گرفت. او در نهایت نمونه اولیه یک برنامه وب به نام Burbn را ساخت که از ذائقه او برای ویسکی های خوب و بوربون ها الهام گرفته شده بود. اپلیکیشن Burbn به کاربران این امکان را می‌داد که بررسی کنند، برنامه‌های خود را پست کنند و عکس‌ها را به اشتراک بگذارند. اگرچه در آن زمان، برنامه‌های بررسی مکان مبتنی بر مکان بسیار محبوب بودند، ویژگی اشتراک‌گذاری عکس Burbn بسیار منحصربه‌فرد بود.

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟

تاریخچه اینستاگرام

سرمایه گذاری خطرپذیر

یک نقطه عطف مهم در مارس ۲۰۱۰ زمانی که سیستروم در یک مهمانی برای Hunch، یک استارتاپ مستقر در سیلیکون ولی، شرکت کرد. در این مهمانی، سیستروم با دو سرمایه‌گذار از Baseline Ventures و Andreessen Horowitz ملاقات کرد. پس از نشان دادن نمونه اولیه برنامه خود، آنها تصمیم گرفتند برای قهوه با هم ملاقات کنند تا بیشتر درباره آن بحث کنند. پس از اولین ملاقات آنها، سیستروم تصمیم گرفت کار خود را رها کند و بر بربن تمرکز کند. در عرض دو هفته، او ۵۰۰۰۰۰ دلار سرمایه اولیه را از Baseline Ventures و Andreessen Horowitz برای توسعه بیشتر سرمایه گذاری کارآفرینی خود جمع آوری کرد.

این سرمایه اولیه به سیستروم اجازه داد تا شروع به ایجاد تیمی از افراد برای حمایت از سرمایه گذاری خود کند. اولین کسی که به او پیوست مایک کریگر ۲۵ ساله بود. کریگر همچنین فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، قبلاً به عنوان مهندس و طراح تجربه کاربری در پلتفرم رسانه اجتماعی Meebo کار کرده بود. این دو از زمان دانشجویی در استنفورد یکدیگر را می شناختند.

چرخش به یک برنامه اشتراک گذاری عکس

پس از پیوستن کریگر، آن دو باربن را مورد ارزیابی مجدد قرار دادند و تصمیم گرفتند در درجه اول بر روی یک چیز تمرکز کنند: عکس هایی که به طور خاص در دستگاه های تلفن همراه گرفته شده اند. آنها در آن زمان اپلیکیشن های پیشرو در رده عکاسی را به دقت مطالعه کردند. برای کریگر و سیستروم، برنامه Hipstamatic برای آنها متمایز بود زیرا محبوب بود و ویژگی‌های جالبی داشت که می‌توانید روی عکس‌ها مانند فیلترها اعمال کنید. با این حال، فاقد قابلیت اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی بود. سیستروم و کریگر پتانسیل را در ساخت اپلیکیشنی دیدند که پل هیپستاماتیک و پلتفرم رسانه اجتماعی مانند فیس بوک را ایجاد کند.

آنها یک گام به عقب برداشتند و Burbn را به عملکردهای عکس، کامنت و “لایک کردن” آن حذف کردند. در آن زمان بود که نام اپلیکیشن خود را به اینستاگرام تغییر دادند و دو کلمه instant و telegram را ترکیب کردند. آنها همچنین شروع به تمرکز بر بهبود تجربه اشتراک گذاری عکس کردند. قصد آنها از این برنامه این بود که مینیمالیست باشد و به حداقل اقدامات ممکن از کاربر نیاز دارد. پس از هشت هفته تنظیم دقیق برنامه، آن را در اختیار دوستان قرار دادند تا آزمایش بتا و ارزیابی عملکرد آن انجام دهند. پس از رفع برخی از خطاهای نرم افزار، آن را برای راه اندازی آوردند.

راه اندازی اپلیکیشن iOS

برنامه اینستاگرام در ۶ اکتبر ۲۰۱۰ راه اندازی شد و در یک روز ۲۵۰۰۰ کاربر را جذب کرد.۴در پایان هفته اول، اینستاگرام ۱۰۰ هزار بار دانلود شده بود و تا اواسط دسامبر تعداد کاربران به یک میلیون نفر رسید.۵زمان انتشار این برنامه اتفاقی بود زیرا آیفون ۴ – دارای دوربین بهبود یافته – فقط چند ماه قبل، در ژوئن ۲۰۱۰ عرضه شد.

سرمایه گذاری سری A

پس از افزایش سریع تعداد کاربران اینستاگرام، سرمایه گذاران بیشتری به این شرکت علاقه مند شدند. در فوریه ۲۰۱۱، اینستاگرام ۷ میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری A جمع آوری کرد. یکی از سرمایه گذاران آنها Benchmark Capital بود که ارزش شرکت را حدود ۲۵ میلیون دلار ارزیابی کرد. علاوه بر سرمایه گذاران نهادی، این شرکت توجه سایر شرکت های پیشرو در صنعت فناوری رسانه های اجتماعی از جمله توییتر و فیس بوک را به خود جلب کرد.

اگرچه این دور جدید تامین مالی به سیستروم و کریگر فرصت داد تا افراد بیشتری را استخدام کنند، بنیانگذاران تصمیم گرفتند شرکت را واقعاً کوچک نگه دارند و تقریباً ده ها کارمند داشت.

سیستروم جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر را از زمان کارآموزی در Odeo می شناخت. دورسی علاقه شدیدی به شرکت نشان داد و ایده خرید اینستاگرام را دنبال کرد. طبق گزارش ها، توییتر یک پیشنهاد رسمی حدود ۵۰۰ میلیون دلاری در سهام ارائه کرد، اما سیستروم این پیشنهاد را رد کرد.

فیسبوک اینستاگرام را تصاحب کرد

تا مارس ۲۰۱۲، تعداد کاربران این برنامه به ۲۷ میلیون کاربر افزایش یافت. ۹در آوریل ۲۰۱۲ اینستاگرام برای گوشی های اندرویدی منتشر شد و در کمتر از یک روز بیش از یک میلیون بار دانلود شد.۱۰در آن زمان، این شرکت همچنین به دریافت دور جدیدی از بودجه با ارزش ۵۰۰ میلیون دلار نزدیک بود.۱۱سیستروم و مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک، از طریق رویدادهایی که در استنفورد برگزار شده بود، آشنا شده بودند و این دو در ابتدای افزایش سریع محبوبیت اینستاگرام با هم در ارتباط بودند.

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟

فیسبوک اینستاگرام را تصاحب کرد

در آوریل ۲۰۱۲، فیس بوک (اکنون متا) پیشنهاد خرید اینستاگرام را به مبلغ ۱ میلیارد دلار نقد و سهام ارائه کرد. یک شرط کلیدی این بود که شرکت به طور مستقل اداره می شود. اندکی پس از آن و درست قبل از عرضه اولیه عمومی (IPO)، فیس بوک به جلو حرکت کرد و شرکت را به مبلغ ۱ میلیارد دلار نقد و سهام خریداری کرد.

اینستاگرام یک رابط وب سایت با ویژگی های محدود را در نوامبر ۲۰۱۲ در دسترس قرار داد. ۱۳در ژوئن ۲۰۱۴، این شرکت اپلیکیشنی را برای دستگاه آمازون فایر معرفی کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۶ اپلیکیشنی را ایجاد کرد که آن را با تبلت ها و رایانه های مایکروسافت ویندوز سازگار کرد.

اختلاف نظر در مورد شرایط خدمات

اینستاگرام پس از به‌روزرسانی شرایط خدمات خود (TOS) در دسامبر ۲۰۱۲ با مشکل مواجه شد. این به‌روزرسانی عملاً به اینستاگرام این حق را می‌دهد که عکس‌های کاربران را بدون اطلاع‌رسانی یا غرامت به اشخاص ثالث بفروشد. این حرکت انتقادات فوری را از طرف حامیان حریم خصوصی و بسیاری از کاربران این برنامه به دنبال داشت. برخی از کاربران با حذف حساب های خود پاسخ دادند. اینستاگرام در نهایت شرایط بحث برانگیز را پس گرفت.

ویژگی های جدیدتر به برنامه اضافه شده است

اگرچه اینستاگرام دارای ویژگی‌های متنوعی است، اما اساساً، رابط برنامه به افرادی که یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده‌اند اجازه می‌دهد تا رسانه‌ها را آپلود کنند – هم عکس و هم ویدیو. سپس کاربران می توانند رسانه ای را که آپلود می کنند با فیلترها ویرایش کنند و آنها را با اطلاعات مکان و هشتگ ها سازماندهی کنند (کلمه یا عبارتی که قبل از علامت هش است که عمدتاً در پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای شناسایی پست های مربوط به یک موضوع خاص استفاده می شود). کاربران می توانند پروفایل های خود را عمومی یا خصوصی کنند.

تفاوت این است که با نمایه عمومی، عکس‌ها/فیلم‌های کاربر توسط هر کاربر اینستاگرام قابل مشاهده است، در حالی که با پروفایل خصوصی، کاربران می‌توانند افرادی را که می‌خواهند بتوانند پست‌هایشان را مشاهده کنند، تایید کنند.

کاربران اینستاگرام می توانند با جستجوی هشتگ ها و مکان ها، عکس ها و ویدیوهای دیگر کاربران را مرور کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در میان مجموعه‌ای از محتوای پرطرفدار پیمایش کنند و با کلیک کردن روی دکمه‌هایی که به آنها اجازه می‌دهد یک پست را «لایک» کنند یا یک نظر متنی به یک پست اضافه کنند، با عکس‌ها و ویدیوهای دیگر کاربران تعامل داشته باشند. وقتی کاربر کاربر دیگری را دنبال می‌کند، به این معنی است که عکس‌ها و ویدیوهای آن کاربر را به فید خود اضافه می‌کند.

اولین نسخه برنامه اینستاگرام فقط به کاربران اجازه می داد رسانه های خود را با نسبت تصویر مربعی نمایش دهند (نسبت تصویر رابطه ای متناسب بین عرض و ارتفاع تصویر است). برای نسبت ابعاد مربع، ارتفاع و عرض تصویر یکسان است. این بدان معناست که کاربران اینستاگرام فقط می‌توانستند رسانه‌هایی را ارسال کنند که با عرض ۶۴۰ پیکسل آیفون ۴ در آن زمان (در سال ۲۰۱۰) مطابقت داشته باشد. در سال ۲۰۱۵، این ویژگی تغییر کرد و کاربران می‌توانستند رسانه‌های بزرگ‌تر (تا ۱۰۸۰ پیکسل) را آپلود کنند.

اینستاگرام از زمانی که برای اولین بار راه اندازی شد، یک ویژگی پیام رسانی و این قابلیت را برای کاربران اضافه کرده است که چندین تصویر یا ویدیو را در یک پست قرار دهند.

یکی از محبوب ترین ویژگی های این اپلیکیشن «استوری های اینستاگرام» نام دارد. با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند عکس‌ها و ویدیوها را به یک فید جداگانه از محتوای داخل برنامه ارسال کنند. این نوع پست ها تا ۲۴ ساعت پس از زمان ارسال اصلی توسط سایر کاربران قابل مشاهده هستند. طبق آمار اینستاگرام، تا سال ۲۰۲۲ روزانه ۵۰۰ میلیون نفر از استوری اینستاگرام استفاده می کنند.

اینستاگرام چه زمانی راه اندازی شد؟

اینستاگرام در ۶ اکتبر ۲۰۱۰ راه اندازی شد، جایی که در ابتدا فقط برای iOS در دسترس بود.۴این اپلیکیشن تنها پس از دو ماه به یک میلیون کاربر ثبت‌شده و یک میلیارد کاربر تا سال ۲۰۱۸ رسید.

چرا اینستاگرام در ابتدا ایجاد شد؟

اینستاگرام در ابتدا یک برنامه اشتراک گذاری عکس بود که دارای چندین فیلتر و بهبود برای عکس های گرفته شده با تلفن همراه بود. این برنامه ویژگی‌های برنامه محبوب آن زمان FourSquare را با هم ترکیب می‌کرد که به موجب آن کاربران می‌توانستند عکس‌ها را با افراد، مکان‌ها یا اطلاعات دیگر برای به اشتراک گذاشتن برچسب‌گذاری کنند. خالق آن، کوین سیستروم، گفته است که به دلیل علاقه‌اش به عکاسی، این برنامه را توسعه داده است.

چگونه اینستاگرام تا این حد موفق شد؟

تمرکز اینستاگرام بر اشتراک‌گذاری عکس و کامنت‌گذاری منجر به درجات بالایی از تعامل کاربران و بازاریابی دهان به دهان شد زیرا کاربران دوستان و خانواده خود را تشویق به پیوستن کردند. رابط کاربری ساده و ویژگی های محبوب آن نیز باعث محبوبیت گسترده آن شد. این ترکیب باعث شد کاربرانی که به‌طور بدنام دارای فاصله توجه کوتاهی هستند، در بسیاری از پست‌ها حرکت کنند و به نوعی معتاد به استفاده از برنامه شوند.

اینستاگرام چیست و چرا موفق شد؟

چگونه اینستاگرام تا این حد موفق شد؟

خط پایین اینستاگرام

در حالی که رشد کاربران از زمان خرید متا (فیسبوک سابق) به افزایش خود ادامه داده است، اینستاگرام تغییرات نسبتا کمی در برنامه ایجاد کرده است و به تجربه کاربری ساده و شهودی خود و تمرکز اصلی بر قابلیت‌های اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو پایبند است. علیرغم قیمت بالای خرید، به نظر می رسد این شرکت سرمایه گذاری هوشمندانه ای از سوی متا بوده است.

در سال ۲۰۱۹، شرکت تحقیقات بازار eMarketer پیش بینی کرد که اینستاگرام تا سال ۲۰۲۱ به ۱۱۷٫۲ میلیون کاربر برسد.۲۲در سال ۲۰۱۸، اینستاگرام دومین برنامه رایگان دانلود شده در فروشگاه برنامه اپل (پس از برنامه رایگان دستگاه تلفن همراه YouTube) در رتبه دوم قرار گرفت.۲۳تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۱ میلیارد نفر در هر ماه از اینستاگرام استفاده می کنند.

منبع: www.investopedia.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

طراحی سایت, دیجیتال مارکتینگ, رویا وردپرس, drwp, drwpress
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

0 نفر

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 13 =