🔥 12 بار داغ شده

آموزش اینستاگرام

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد

اینستاگرام چگونه دنیای ما را تغییر داد

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد؟ این برنامه به عنوان یک پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس شروع شد، اما به سرعت تبدیل به تأثیرگذارترین برنامه نسل ما شد. اکنون، یک کتاب جدید پزشکی قانونی، کشمکش‌ها و عجیب‌وغریب‌های مردان پشت اینستاگرام را نشان می‌دهد. با من همراه باشید با این داستان جذاب بوجود‌آمدن اینستاگرام. {انواع حساب اینستاگرام}

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد

در قاب: اینستاگرام مردم را مجبور می‌کند تا زندگی خود را شایسته‌تر برای پست کردن کنند. عکس: Alamy Stock Photo

یک روز در پاییز ۲۰۱۵، یک تغییر کوچک اما قابل توجه در دفاتر اینستاگرام در منلو پارک، کالیفرنیا اعمال شد. کارمندان به محل کار آمدند و متوجه شدند که سطل های زباله زیر هر میز ناپدید شده‌است. سطل‌ها به مردم اجازه می‌دادند کارآمد کار کنند – هیچ‌کس مجبور نبود بعد از لذت بردن از غذای رایگان شرکت، برای دور انداختن یک کارتن آب نارگیل یا بسته‌بندی نخود واسابی بایستد. اما سطل‌ها واقعاً متعلق به اینستاگرام نبودند – آنها توسط فیس‌بوک نصب شدند، که در سال ۲۰۱۲ برنامه اشتراک‌گذاری عکس را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کرده بود.

کوین سیستروم، یکی از بنیانگذاران اینستاگرام، سطل زباله را دوست نداشت. او از جعبه های مقوایی که کارمندان برای بایگانی اوراق و وسایل استفاده می کردند، خوشش نمی آمد. او از بادکنک های تولد کهنه و آویزان متنفر بود. او توضیح داد که دفاتر اینستاگرام پس از برداشتن سطل‌ها باید اخلاق آن را نشان دهند. آنها باید زیبا، ساده و بکر باشند – بسیار شبیه به خود برنامه.

سارا فریر، گزارشگر فناوری، نویسنده کتاب بدون فیلتر: داستان درونی چگونه اینستاگرام تجارت، سلبریتی و فرهنگ ما را متحول کرد، توضیح می دهد که این داستان به سه دلیل قابل توجه است. ابتدا، حساسیت های زیبایی شناختی سیستروم را نشان می دهد. دوم، این نشان دهنده ناامیدی او از فیس بوک است. (یک سال قبل او پوسترهای انگیزشی متعلق به شرکت مادر را پاره کرده بود که در یکی از آنها نوشته شده بود: “انجام شد بهتر از کامل است.”) و سوم، در حالی که این حادثه آشکارا بر کارمندان اینستاگرام تأثیر گذاشت – آنها آن را #trashcangate نامیدند – این همچنین نشان دهنده آن بود. مشکلی که کاربران آن با آن مواجه بودند، به گفته فریر، “در مورد پست کردن می ترسیدند زیرا فکر می کردند اینستاگرام کمال را تضمین می کند”.

در دهه ای که از اختراع اینستاگرام می گذرد، رسانه های اجتماعی زندگی ما را به طرز چشمگیری تغییر داده اند. این کمال‌جویی منجر به افزایش جراحی پلاستیک الهام‌گرفته از فیلتر و رونق دسرهای بزرگی شده است که در دهان شما جا نمی‌شوند، اما کاملاً در یک مربع کوچک منتشر شده در اینترنت قرار می‌گیرند. چگونه این سرویس ساده به اشتراک گذاری عکس در هشت سال یک میلیارد کاربر جذب کرد؟ آیا اینستاگرام ارزش های ما را ایجاد می کند یا منعکس می کند؟ و اگر اولی بود، آیا نباید کمی بیشتر در مورد طرز فکر و انگیزه مردان پشت برنامه بدانیم؟

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد


کوین سیستروم: «او می‌خواهد همه چیز در سطح کیفی باشد زیرا به آن کیفیت اعتقاد دارد». عکس: مت اج / نیویورک تایمز / قرمز / چشم

اینستاگرام چگونه دنیای ما را تغییر داد

من و فریر یک هفته قبل از انتشار کتابش تلفنی صحبت می کنیم. او می‌گوید بدون فیلتر ، روایتی دانای کل از تولد و رشد اینستاگرام است که از خاطرات خودی‌ها ترکیب شده است. فریر پس از گرفتن قرارداد کتاب در سال ۲۰۱۸، به مدت یک سال، هر روز با شخص دیگری مصاحبه می‌کرد. بسیاری بدون اجازه فیس‌بوک صحبت کردند و اکثر منابع او ناشناس هستند. او می‌گوید: «من متوجه شدم که قلمروهای ناشناخته زیادی وجود دارد. ویراستارم به من گفت وقتی ۱۰۰ چیز در چنته داشته باشی که هیچ کس منتشر نکرده باشد، کتابی آماده نوشتن است. فریر از این معیار پیشی گرفت.

یک حکایت به یاد می آورد که سیستروم، بازیگر اشتون کوچر را از آتش سوزی ساعت ۴ صبح در یک کلبه چوبی نجات داد. در مقابل، کوچر به اینستاگرام کمک کرد تا اعتبار خود را نزد افراد مشهور افزایش دهد. (او میزبان یک مهمانی بود تا سیستروم را به سوپراستارهایی مانند آریانا گرانده معرفی کند ، که مدیرعامل اینستاگرام او را نشناخت.) سپس زمانی است که تیم اینستاگرام فروش را به فیس بوک با سفری با هزینه تمام به هتل بین المللی ترامپ در لاس وگاس جشن گرفتند. ، جایی که آنها با یادداشت های تبریک شخصی ایوانکا ترامپ مورد استقبال قرار گرفتند .

اما شایعات در قلب کتاب فریر نیست و این داستان‌های پیش پا افتاده درباره سیستروم هستند که بیشتر آشکار می‌شوند. یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد که در ۲۵ سالگی در بازاریابی در گوگل کار می کرد، شرکت خود را با مهندس نرم افزار و دوست مایک کریگر در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد. ایده اولیه او وب سایتی به نام Burbn بود که به مردم نشان می داد دوستانشان در چه مکان هایی در زمان واقعی جشن می گیرند. این نام از عشق سیستروم به ویسکی الهام گرفته شده است. فریر در سراسر کتاب اشتیاق خود را برای پرستیژ نشان می دهد. سیستروم از نوشیدنی‌های خوب و دوچرخه‌های سفارشی لذت می‌برد – او با وارد کردن دانه‌هایی که فقط در «نقطه اوج» (چهار روز پس از برشته کردن) استفاده می‌کرد، قهوه رایگان فیس‌بوک را رد کرد.

فریر می‌گوید: «من فکر می‌کنم که محصولات در نهایت بازتابی از رهبران آن‌ها هستند. او می خواهد همه چیز در سطح کیفی باشد زیرا به این کیفیت اعتقاد دارد. سیستروم وقتی متوجه شد که شکافی در بازار برای اپلیکیشنی وجود دارد که به مردم کمک می‌کند به سرعت تصاویر گوشی‌ها را به اشتراک بگذارند، Burbn را به اینستاگرام تبدیل کرد. اما مشکل دیگری وجود داشت که او امیدوار بود حل کند: در آن زمان، دوربین های تلفن نامرغوب بودند و عکس های غیر جذابی می گرفتند. وقتی اینستاگرام راه‌اندازی شد، فیلترهایی را ارائه کرد که افراد می‌توانند از آن‌ها برای جذاب‌تر جلوه دادن عکس‌هایشان – و در نتیجه، زندگی‌شان – استفاده کنند.
زاکربرگ هر جلسه کارکنان را با فریاد پایان می داد: “سلطه!”

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد


زاکربرگ هر جلسه کارکنان را با فریاد پایان می داد: “سلطه!” عکس: جسیکا چو / نیویورک تایمز / چشم

بوجودآمدن اینستاگرام

از همان ابتدا، تقاضای او برای کیفیت واقعیت ما را تغییر داد. فریر می‌گوید: «فیلتر در اینستاگرام مانند این بود که توییتر دکمه‌ای داشت که شما را باهوش‌تر کند. اینستاگرام در روزهای اولیه خود به شدت مدیریت می شد. از آنجایی که هیچ مکانیزمی برای ویروسی شدن در برنامه وجود ندارد (کاربران نمی‌توانند پست‌ها را به اشتراک بگذارند)، کارمندان اینستاگرام به صورت دستی عکس‌ها را برای نمایش در صفحه محبوب آن انتخاب کردند. فریر می‌گوید: «اینستاگرام به گونه‌ای در آن نقش داشت که هیچ یک از ما در بیرون هرگز نمی‌توانستیم آن را درک کنیم.

به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۳، یکی از کارمندان اینستاگرام وقت خود را به “کشف حیوانات خانگی” اختصاص داد. او سگ‌ها، پرندگان و مارمولک‌های دوست‌داشتنی را در صفحه‌گسترده ردیابی کرد و سپس آن‌ها را در صفحه رسمی اینستاگرام @ برجسته کرد . فریر شرح می دهد که چگونه این تصمیمات زندگی واقعی را تغییر دادند. به عنوان مثال، کورتنی داشر، یک صاحب سگ با یک حیوان خانگی زیبا به نام تونا بود. او کارش را رها کرد و با تصمیم آن کارمند از طریق اینستاگرام درآمد کسب کرد. داشر به فریر می گوید که تصاویر سگش به طرفداران کمک کرد تا با اضطراب و افسردگی کنار بیایند. فریر می گوید: «سلیقه یکی از کارمندان اینستاگرام مستقیماً بر عادات ۲ میلیون نفری که اکنون آن سگ را دنبال می کنند تأثیر می گذارد.

دیگر چگونه تحت تأثیر اینستاگرام قرار گرفته ایم؟ نمونه‌های فریر از نحوه سازماندهی قفسه‌های کتاب بر اساس رنگ جلد گرفته تا اینکه چگونه مقاصد گردشگری که زمانی به ندرت بازدید می‌شد اکنون زیر پا گذاشته می‌شوند، متفاوت است. او می‌گوید: «اینستاگرام با ارائه مداوم تصاویری از زندگی‌ها و سرگرمی‌های جذاب به کاربران، مردم را وادار کرد تا «زندگی‌شان را شایسته‌تر برای پست کردن کنند». او اشاره می کند که چگونه اوقات فراغت به یک نماد وضعیت تبدیل شد – چگونه اینستاگرام به تدریج بر اقتصاد تأثیر گذاشت، زیرا مردم شروع به ارزش گذاری تجربیات بر چیزها کردند. فریر می‌گوید که اکنون بیشتر ما «تعطیلات را در محیط‌های زیباتر دنبال می‌کنیم»، تا حدی به این دلیل که عکس‌های گرفته شده در آن مکان‌ها در «گرم» عالی به نظر می‌رسند. (او این برنامه را با ۹ خرده فروش بزرگ مرتبط می کند که در سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده ورشکستگی کرده اند).

و این فقط زندگی ما نیست که باید در اینستاگرام جالب به نظر برسد – چهره های ما نیز همینطور است. اپلیکیشن‌های ویرایش عکس، مانند Facetune، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. نوجوانان با کمک ابزارهای ویرایش دیجیتال، بینی خود را باریک می کنند، کمر خود را بزرگ می کنند و لکه های خود را پنهان می کنند. یکی از جراحان پلاستیک به فریر گفت که مشتریانش اکنون به دنبال تنظیمات غیرممکن با الهام از این برنامه هستند. کیم کارداشیان، صاحب هفتمین اکانت محبوب اینستاگرام (و یکی از محبوب‌ترین اکانت‌های اینستاگرام) را می‌توان به ۲۰۰۰۰ نفر در ایالات متحده مرتبط دانست که در سال ۲۰۱۷ در برزیل بام لیفت داشتند.

تغییر دنیای فضای مجازی با اینستاگرام

این چیزی نیست که Systrom واقعاً می خواست. فریر می گوید که عکس های سلفی و بیکینی برخلاف “حساسیت های هنری” مدیر عامل شرکت بود. این پست‌ها با وجود نادیده گرفته شدن توسط حساب رسمی اینستاگرام @ محبوب شدند. با این حال، فریر می‌گوید که اینستاگرام از طریق معیارهای خود، اگر نه ارزش‌هایش، به عکس‌های سلفی و جراحی انگیزه داد. انتخاب نمایش تعداد فالوورها و لایک‌ها، برنامه را به «بازی‌ای تبدیل کرد که می‌توان برنده شد». در سال ۲۰۱۷ مطالعه ای توسط انجمن سلطنتی بهداشت عمومی نشان داد که اینستاگرام بدترین برنامه برای سلامت روان نوجوانان است. آیا این یک نتیجه اجتناب ناپذیر بود؟
تبلیغات

فریر فصل آخر خود را با نقل قولی از یک مدیر ناشناس اینستاگرام شروع می کند: “همه چیز در یک میلیارد شکسته می شود.” اینستاگرام برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۸ به ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسید. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم در یک نقطه خاص وقتی آنقدر بزرگ می‌شود، کنترل آن را از دست می‌دهی،» او با اشاره به اینکه اکنون ۶ میلیون حساب در اینستاگرام بیش از ۱ میلیون دنبال کننده دارند، می‌گوید. آن‌ها می‌خواستند جامعه بهتری بسازند، اما منابع لازم برای انجام این کار را نداشتند، که گفتن آن در مورد محصولی که بخشی از یک شرکت غول‌پیکر و با منابع خوب است، مانند فیس‌بوک، بسیار احمقانه است.

مارک زاکربرگ اینستاگرام را در آوریل ۲۰۱۲ خریداری کرد ، زمانی که این اپلیکیشن تنها ۱۳ کارمند داشت و حتی یک پنی هم سود نکرده بود. زاکربرگ از مصاحبه برای کتاب فریر امتناع کرد و تنها یک نقل قول ایمیلی را از طریق یک شخص روابط عمومی ارسال کرد. او وقتی از او پرسیده شد که چرا اینستاگرام را خریده و به مستقل نگه داشتن شرکت متعهد است، نوشت: «این ساده است، «این یک سرویس عالی بود و ما می‌خواستیم به رشد آن کمک کنیم.» علیرغم این واقعیت که او از شرکت در گزارش فریر امتناع کرد،No Filterبه همان اندازه که در مورد زاکربرگ و فیس بوک است در مورد Systrom و Instagram است. (کلمه “فیس بوک” ۱۱۷۹ بار در کتاب آمده است، در حالی که “اینستاگرام” ۱۶۷۳ بار آمده است.)

چگونگی بوجودآمدن INSTAGRAM

فریر می‌گوید: «بسیاری از مواقع وقتی شرکتی خریداری می‌شود فکر می‌کنیم که داستان کسب‌وکار آن‌ها به پایان رسیده است. او استدلال می کند که این مورد در اینجا نیست. این کتاب به جنگ قدرت بین سیستروم و زاکربرگ می پردازد. فریر معتقد است زاکربرگ اینستاگرام را به دلیل پارانویایی که در مورد رقابت داشت به دست آورد. در نتیجه، زاکربرگ گاهی اوقات اینستاگرام را عقب نگه می‌داشت – پس از اینکه به یک میلیارد کاربر رسید، موسس فیس‌بوک قابلیتی را حذف کرد که به طور خودکار کاربران فیس‌بوک را به صفحات اینستاگرام دوستانشان پیوند می‌داد. او همچنین از استخدام کارکنان بیشتر توسط شرکت جلوگیری کرد و تعدیل محتوای فیس بوک را بر اینستاگرام ترجیح داد. اعتدال ناکارآمد باعث شد تا شیوه‌های دردسرساز – مانند فروش مواد افیونی و تکثیر آسیب به خود – در اینستاگرام شکوفا شود.

چگونه اینستاگرام دنیای ما را تغییر داد


گرام را دریافت کنید: کوین سیستروم با یکی از بنیانگذاران مایک کریگر. عکس: کریستی هم کلوک / نیویورک تایمز / ردوکس / چشم

برای هر حکایت پیش پا افتاده دانه قهوه درباره سیستروم، داستانی وجود دارد که زاکربرگ را به همان اندازه عجیب و غریب نشان می دهد. در سال ۲۰۱۲، شبی که قرارداد اینستاگرام نهایی شد، سگ گله بنیانگذار فیس بوک، هیولا، پای مدیر معاملات فیس بوک امین ذوفونون را گاز گرفت. او بعداً به شوخی گفت که زاکربرگ بیشتر به سگ اهمیت می دهد تا مرد. در یک موقعیت جداگانه، زاکربرگ یک بازی اسکرابل را به یک نوجوان در یک جت شرکتی باخت و «آنقدر ناامید بود که یک برنامه رایانه‌ای ساخت تا تمام گزینه‌های کلمه برای حروفش را پیدا کند». او هر جلسه کارکنان را با فریاد: “سلطه!”

هر دو مرد تأثیر عمیقی بر زندگی ما داشته اند و با این حال وقتی از اینستاگرام انتقاد می کنیم، اغلب از زنان انتقاد می کنیم. مقالاتی که اینفلوئنسرهای زیبا را به خاطر کسب درآمد میلیونی در اینستاگرام محکوم می کنند، علوفه ویروسی هستند. فریر می‌گوید: «آن داستان‌ها امواج رادیویی را می‌گیرند و ما فکر نمی‌کنیم، “در نهایت چگونه به این ارزش دادیم؟” اگرچه اینفلوئنسرها اغلب به دلیل افشا نکردن زمانی که برای تبلیغ یک محصول به آنها پول پرداخت می‌شود محکوم می‌شوند، فریر این موضوع را به Systrom ردیابی می‌کند. بنیانگذار آنقدر به حفظ زیبایی اینستاگرام اختصاص داشت که نمی خواست تبلیغات در این برنامه شبیه تبلیغات باشد. (حتی یک بار او تصویر یک برند از سیب زمینی سرخ کرده را ویرایش کرد تا کمتر خیس به نظر برسند.)

اینستاگرام دنیای من را عوض کرد

در حالی که ما مشغول انتقاد از اینفلوئنسرها هستیم، اینستاگرام به روش های دیگر نیز از بررسی دقیق خودداری کرده است. زاکربرگ در سال ۲۰۱۸ در کنگره فراخوانده شد تا به سؤالاتی در مورد اینکه چگونه فیس بوک اجازه می دهد داده های کاربران توسط شرکت سیاسی کمبریج آنالیتیکا پردازش شود، پاسخ دهد . پس از اینکه مزارع ترول روسی تبلیغات تفرقه‌انگیز آمریکایی‌ها را هدف قرار دادند ، نقش فیس‌بوک در کمک به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ بسیار مورد توجه قرار گرفت. با این حال، شش ماه پس از جلسه استماع زاکربرگ، یک گروه تحقیقاتی سنا متوجه شد که تبلیغات روسی در واقع بیشتر از فیس بوک لایک و کامنت در اینستاگرام دریافت کرده است. فریر می‌گوید: «رسانه‌ها یک روز در مورد آن نوشتند و سپس ادامه دادند.

به راحتی (و شاید لذت بخش) فکر کنید که عکس های بیکینی و لیفت بام برزیلی بزرگترین تاثیر اینستاگرام بر جامعه هستند – واقعیت پیچیده تر است. از آنجایی که زاکربرگ به اینستاگرام اجازه داد استقلال خود را حفظ کند، این برنامه به رسوایی های فیس بوک آلوده نشده است. با این حال، در نهایت، زاکربرگ همچنان مالک آن است – سیستروم در سال ۲۰۱۸ از سمت مدیرعاملی کنار رفت، تا حدی به دلیل ارزش‌های متضاد، تا حدی به این دلیل که می‌خواست به «ریشه‌های خلاقانه» خود بازگردد. اکنون یک مرد فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ را کنترل می کند که یک شبکه جهانی با ۲٫۵ میلیارد کاربر است.

بعدی برای اینستاگرام چیست؟ فریر می گوید با توجه به اولویت بندی فیس بوک، سایت همچنان با مشکلات تعدیل مواجه خواهد شد. او همچنین معتقد است که تبلیغات در اینستاگرام افزایش می یابد زیرا زاکربرگ به دنبال بازگشت سرمایه خود است. فریر همچنین خاطرنشان می کند که بحران کروناویروس فعلی ممکن است برنامه را تغییر دهد. در حالی که برخی از اینفلوئنسرها شاهد فروپاشی کسب‌وکار خود هستند، برخی دیگر با انتشار کتاب‌ها، آموزش‌های ویدیویی، کلاس‌های تمرینی و حتی فیلترهای خود خلاق‌تر می‌شوند. این تغییرات ممکن است پس از پایان قرنطینه باقی بماند.

اما آیا این واقعا انقلابی است؟ فریر می‌گوید: «مردم هنوز می‌دانند که راه برنده شدن در اینستاگرام این است که کاری از نظر بصری جلب‌کننده انجام دهند. “من فکر نمی کنم که این از بین برود.” از لحظه ای که اینستاگرام ما را با فیلترهای تنظیم کننده واقعیت آشنا کرد، نحوه ارائه خودمان به جهان را تغییر داد. یک مشاهده قابل توجه در No Filter این است که اینستاگرام می خواست جامعه ای بسازد که هنر و خلاقیت را ارج می نهد. در عوض، “آنها یک مرکز خرید ساختند”. در حالی که تعداد زیادی از اینفلوئنسرهای زیبا که قرص های لاغری و سفرهای لوکس را در برنامه شلاق می زنند، ساخته شده است، همه در اینستاگرام به نوعی زندگی خود را می فروشند.

منبع: theguardian.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

طراحی سایت, دیجیتال مارکتینگ, رویا وردپرس, drwp, drwpress
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

0 نفر

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + شانزده =