الکسا

ساخت سایت با جدیدترین استانداردهای گوگل

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس

ساخت سایت برای شروع کسب و کار موفق مدنظر قرار می گیرد. امروزه بسیاری از کسب و کارها برای رسیدن به درآمد کافی نیاز به حضور مستمر در فضای مجازی و اینترنت دارند. در واقع بسترهای زیادی برای شروع کسب و کار مدنظر قرار می گیرند. ساخت وب سایت از جمله مواردی است که می تواند شرایط مناسب برای کسب و کار را فراهم آورد.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
ساخت سایت با جدیدترین استانداردهای گوگل

 

الگوریتم های مهم و کاربردی برای ساخت سایت چیست؟

ساخت سایت نیاز به رعایت الگوهای گوگل دارد. الگوهای گوگل هر چند وقت یک بار دستخوش تغییرات جدی می شوند. به همین خاطر پیش از طراحی سایت باید این الگوها و الگوریتم ها را مورد توجه قرار دهید و مطابق با آن ها پیش بروید. با شناسایی این الگوریتم ها می توانید سایت مناسبی برای گسترش کسب و کار طراحی کنید و از قابلیت های سایت برای فروش و کسب درآمد بیشتر استفاده نمایید.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس

 

استانداردهای مهم در ساخت سایت چیست؟

استانداردهایی که گوگل برای ساخت سایت مدنظر قرار می دهد در واقع همان قوانین استاندارد وب سایت می باشد. این قوانین در ساخت هر سایتی باید رعایت شود. هر گونه کوتاهی در اجرای این الگوریتم ها و قوانین سبب اختلال در کارکرد سایت خواهد شد. الگوریتم هایی که گوگل برای ساخت سایت مدنظر قرار می دهد، در واقع همان انتظارات مخاطبان سایت را پوشش می دهد.

هر مخاطب و بازدید کننده ای که به سایت وارد می شود، مجموعه ای از انتظارات را با خود به همراه دارد. زمانی که ساخت سایت با رعایت قوانین انجام شده باشد، برآورده کردن انتظارهای مخاطبان و بازدید کنندگان به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

 

خرید هاست و دامین چگونه باید انجام شود؟

برای ساخت سایت به یک دامین و یک هاست نیاز دارید. گوگل درباره تعداد دامین و هاست هشدار جدی می دهد. به طور کلی درباره تعداد دامین و هاست قانون کلی وجود دارد. در واقع برای طراحی وب سایت باید یک هاست و یک دامین داشته باشید. بسیاری از افراد برای ساخت سایت چند دامین در نظر می گیرند. چنین قانونی حدود سه سال است که در قوانین گوگل قرار گرفته است. در واقع مدیر سایت با انتخاب چند دامین برای ساخت سایت، تمایل دارد از چند آدرس به سایت وارد شود. در چنین شرایطی دامین ها به شکل پارک شده روی هم قرار می گیرند. قطعاً چنین بی نظمی هایی در فضای گوگل اشکال اساسی دارد.

هاست و دامین در ساخت سایت

سایت هایی که با یک هاست و چند دامین طراحی می شوند، بعد از مدتی بدون چون و چرا از فضای گوگل حذف خواهند شد. چنین سایت هایی از سمت گوگل به عنوان قانون شکن معرفی می شوند. لذا گوگل آن ها را طبق قوانین و استانداردهای خود مجازات خواهد کرد.

اهمیت انتخاب فونت در ساخت سایت

فونت از دیگر نکات اجرایی مهم برای ساخت سایت است. شما باید برای طراحی و راه اندازی سایت، فونت مناسبی را انتخاب کنید. فونت مناسب در محبوبیت سایت و افزایش بازدید آن تاثیر زیادی دارد. خوانندگان و بازدید کنندگان سایت از فونت های زیبا استقبال می کنند. این فونت ها بخشی از قواعد مربوط به جذب مخاطب است. فونت های انتخابی شما برای ساخت سایت باید با سایر مرورگرها و سیستم ها مطابقت داشته باشد.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
انتخاب فونت در ساخت سایت

 

اگر برای ساخت سایت از فونت های بسیار خاص استفاده کنید، ممکن است این فونت ها در برخی از سیستم ها و مرورگرها لود نشوند. در نتیجه کاربران سریع از وب سایت شما خارج می شوند. فونت های انتخابی شما برای ساخت سایت باید حالت رسمی و عمومی داشته باشد. توجه داشته باشید که بیشتر وب سایت ها در واقع همان مجلات تصویری هستند. بنابراین رعایت نکات مهم در انتخاب فونت آن ها اهمیت زیادی دارد.

 

تولید محتوای یونیک و خاص بدون کپی

مطلب مهم دیگر این که از انتشار مطالب کپی در سایت به شکل جدی جلوگیری نمایید. اگر سایت شما نویسندگان متعدد برای محتوا گذاری دارد، بهتر است نحوه محتوا گذاری آن ها را به شکل مستمر مورد بررسی قرار دهید. محتواهای کپی فاقد ارزش و رتبه بندی در گوگل هستند. در واقع چنین محتواهایی در ساخت سایت جایی ندارند. ضمن اینکه این محتوا به سرعت از سوی مرورگر گوگل شناسایی می گردد. در نتیجه سایت از رتبه بندی گوگل حذف خواهد شد. گوگل پنگوئن وب سایت های کپی را در رتبه بندی قرار نمی دهد و چنین محتواهایی را به سرعت حذف می نماید.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
محتوای یونیک در ساخت سایت

 

اهمیت گرافیک در ساخت وب سایت چیست؟

گرافیک از دیگر نکات مهم در ساخت سایت است. زمانی که قوانین مهم در ساخت سایت را مدنظر قرار دهید، می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. اگر این مخاطبان و بازدید کنندگان سایت، نوع گرافیک و طراحی سایت را دوست داشته باشند، مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد. بعضی از سایت ها از الگوهای گرافیکی به شیوه نامتناسب و زننده استفاده می کنند. از این رو بیشتر کاربران با مراجعه به وب سایت سریعاً از آن خارج می گردند.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
گرافیک در ساخت وب سایت

 

حذف عکس های زننده در ساخت وب سایت

عکس های چشمک زن در ساخت سایت بسیار تیز و زننده به نظر می رسند. به همین دلیل بازدید کنندگان سایت بعد از دیدن عکس های چشمک زن به سرعت از فضای سایت بیرون می آیند. برای ساخت سایت نیاز به بنر و عکس دارید. بنر و عکس های انتخابی شما باید با حوصله و دقت زیاد انتخاب شود. در واقع هر عکس و بنری نباید برای فضای داخلی سایت انتخاب شود. در ساخت سایت از عکس ها و بنرهای درخور و متناسب کمک بگیرید. این تصاویر باید با نوع حرفه و شغل شما هماهنگی داشته باشند.

نکات مهم در طراحی وب سایت

توجه داشته باشید که تصاویر و بنرها برای جذب مخاطب بیشتر مدنظر قرار می گیرند. بنابراین این تصاویر باید از گیرایی لازم برخوردار باشند و مطابق با الگوریتم های گوگل انتخاب شوند.

توجه به کیفیت عکس در طراحی وب سایت

برای ساخت سایت باید از عکس های با کیفیت استفاده کنید. عکس با کیفیت از وضوح بالایی برخوردار است. عکس های با کیفیت فضاسازی سایت را به شکل مناسبی انجام می دهند. این عکس ها پیام شما را به مخاطبان و بازدید کنندگان بهتر القاء می کنند. برای کم کردن حجم عکس های آپلود شده از نرم افزارهای بسیاری کمک گرفته می شود. این نرم افزارها شرایط مناسبی برای لود شدن سریع عکس ها را فراهم می کنند. برای ساخت سایت از عکس پرحجم یا بی کیفیت استفاده نکنید. تصاویر حجیم زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند. بنابراین گزینه خوبی برای نمایش در سایت نیستند. بازدید کنندگان در هنگام مواجه با لود شدن طولانی عکس ها سریع از سایت خارج می شوند. با بی توجهی به نکات مهم در راه اندازی و ساخت سایت شانس حضور و ماندگاری در فضای گوگل را از دست خواهید داد.

عکس های بی کیفیت مخاطب را بی ذوق می کند. انتخاب عکس مناسب در ساخت سایت به منزله نوعی احترام به سلیقه مخاطب می باشد. برای انتخاب تصاویر وقت بگذارید و آن ها را در حجم مناسب گزینش کنید.

طراحی سایت با قابلیت نمایش در سایر مرورگرها

در حال حاضر برای استفاده از مرورگر گوگل و باز کردن وب سایت های مختلف از نرم افزارهای متفاوت استفاده می شود. همین موضوع باعث شده سایت ها در نرم افزارهای مرورگر متفاوت، ظاهر گوناگونی را تجربه کنند. وب سایت ها در مرورگرهای مختلف به شکل نامرتب و به هم ریخته در می آیند. قطعاً کاربران با ورود به سایت های بی هم ریخته، سریعاً از آن خارج می گردند. برای ساخت سایت باید انطباق سایت با مرورگرهای مختلف را مورد توجه قرار داد.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
طراحی سایت

در طراحی سایت به قالب وب سایت توجه کنید

قالب ساخت سایت باید به درستی انتخاب شده باشد. همچنین باید عملیات مربوط به استاندارد سازی و اصلاح کدهای قالب وب سایت به خوبی رعایت شده باشد. قالب های استاندارد سایت در ساخت سایت اهمیت به مراتب بیشتری دارند. در واقع این قالب ها اگر به درستی انتخاب یا کد گذاری نشده باشند، سبب به هم ریختگی اجزا و محتوای سایت در مرورگرهای متفاوت می گردند. این موضوع با ریزش بسیار بازدید کننده و کاربر سایت همراه می باشد. بهتر است وضعیت نمایش سایت طراحی شده را بعد از آماده سازی در مرورگرهای مختلف تست کنید.

اگر امکان نمایش مرتب سایت شما در تمام مرورگرها وجود ندارد، بهتر است وب سایت خود را با یکی از عمومی ترین مرورگرها منطبق کنید.

ساخت سایت با امکان نمایش در سایر ابزارهای دیجیتال

در مراحل ساخت سایت کلیه ابزارها و فناوری های دیجیتال را مدنظر قرار دهید. توجه داشته باشید که شما تنها برای نمایش سایت در کامپیوتر، طراحی سایت انجام نداده اید. این وب سایت باید قابلیت نمایش بر روی کلیه ابزارهای نمایشی همچون تبلت، لپ تاپ، گوشی های موبایل، کامپیوتر رومیزی و … را داشته باشد. این موضوع به دلایل مختلف اهمیت دارد. اول اینکه مخاطبان شما تمایل دارند با هر وسیله ای امکان بازدید و دسترسی به سایت را داشته باشند. دوم اینکه با امکان نمایش سایت در دستگاه های مختلف بر تعداد کاربران و مخاطبان سایت افزوده خواهد شد. بنابراین انطباق سایت با دستگاه های مختلف را در مراحل ساخت سایت مدنظر قرار دهید.

دستگاه های نمایش از نظر ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری یکسان نیستند. بنابراین نمی توان از آن ها انتظار عملکرد یکسانی را داشت. بعد از اتمام ساخت سایت بهتر است وضعیت نمایش سایت خود را بر روی سیستم های مختلف مورد بررسی قرار دهید.

اهمیت انطباق سایت با موبایل

هماهنگی و انطباق ساخت وب سایت با دستگاه هایی نظیر موبایل و تبلت به مراتب مهم تر می باشد. چون در حال حاضر بیشتر کاربران فضای اینترنت از دستگاه گوشی موبایل برای اتصال به سایت ها بهره مند می شوند. برای ساخت سایت باید به شکل حرفه ای عمل کنید. طراحی وب سایت یک موضوع کاملاً اصولی است و نمی توان آن را طبق نظر و سلیقه شخصی انجام داد. سایت هایی که الگوهای گوگل را رعایت می کنند، سریع تر توسط موتورهای جست و جوی گوگل شناسایی می شوند.

طراحی وب سایت بر مبنای سئو

سئو سایت از جمله مسائلی است که باید در ساخت وب سایت مورد توجه قرار بگیرد. در واقع هدف ما از ساخت سایت رسیدن به صفحه اول گوگل و شناسایی شدن توسط گوگل است. اگر این اتفاق برای سایت شما میسر نشود، در واقع شما کار خاصی انجام نداده اید.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
طراحی وب سایت بر مبنای سئو

 

نقش کلمات کلیدی مهم در بهینه سازی سایت

برای بهینه سازی سایت باید کلمات کلیدی مهم مربوط به کسب و کار خود را بشناسیم. فرض کنید کسب و کار شما فروش لوازم آرایشی و بهداشتی است. برای اینکه شما بتوانید سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید، راه درازی در پیش دارید. توجه داشته باشید که سایت شما در این مثال یک سایت فروشگاهی بوده و مهم ترین هدف شما خرید مشتری است. از این رو افرادی که از سایت بازدید می کنند، با کلمات کلیدی همچون خرید لوازم آرایش، خرید رژلب، خرید مداد ابرو، خرید سایه چشم و … به سایت هدایت می گردند.

شما باید کلمه های پرطرفدار و پربازدید را بشناسید. از روش های بسیاری برای پیدا کردن کلمات پر طرفدار استفاده می شود. گوگل با سرچ هر کلمه ای مجموعه ای از کلمات مرتبط با موضوع سرچ شده را نشان می دهد. کلمات نشان داده شده در پایین صفحه گوگل همان کلمات پر بازدید هستند. این کلمات بارها و بارها توسط کاربران سرچ شده اند. مدیران سایت می توانند برای بهینه سازی سایت از چنین کلماتی استفاده کنند.

توجه داشته باشید که کلمه انتخابی برای سرچ گوگل باید متناسب با نوع کسب و کار باشد. برای موفقیت در هر کسب و کاری باید کلمات کلیدی مهم و کاربردی به خوبی شناسایی و بولد شوند.

معرفی انواع کلمات کلیدی در بهینه سازی و ساخت سایت

کلمات کلیدی در سه گروه قابل دسته بندی هستند. این سه گروه شامل کلمات اختصاصی، کلمات خاص و کلمات عام می باشد. کلمات عام کلماتی هستند که جنبه عمومی دارند. به عنوان مثال کلماتی نظیر موبایل، تلویزیون، رژلب و … کلمات عام هستند. کلمات عام با بازدیدهای زیادی همراه می شوند اما متاسفانه امکان بهینه سازی با این نوع کلمات به مراتب دشوار می باشد. لذا برای بهینه سازی سایت با این کلمات نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتری داریم. البته زمانی که سایت با کلمات عام بهینه سازی شود، مخاطبان بیشتری را به سوی خود جذب می کنیم. در نتیجه شانس بیشتری برای کسب درآمد خواهیم داشت.

کلمات تخصصی برای بهینه سازی سایت، کلمات کاربردی شناخته می شوند. این کلمات تخصصی برای بهینه سازی نیاز به تمرکز و هزینه کمتری دارند. به عنوان مثال طراحی سایت پزشکی، تلویزیون سامسونگ و … از جمله کلمات اختصاصی می باشند. با انتخاب کلمات اختصاصی در ساخت سایت، سرچ کلمات و ورود به سایت را به شکل هدفمند فراهم می کنیم. بازدید کنندگانی که با بهینه سازی کلمات اختصاصی وارد سایت می شوند، احتمالاً مشتریان بالقوه شما هستند.

کلمات کلیدی خاص می توانند در بر گیرنده نام یک شرکت، برند تجاری یا محصول خاص باشند. به عنوان مثال خرید کرم آبرسان با نام تجاری خاص از جمله کلمات کلیدی خاص می باشد که شانس بیشتری را برای کسب درآمد صاحبان کسب و کار ایجاد می کند. تعداد افرادی که کلمات خاص را سرچ می کنند، به مراتب کمتر می باشند.

 

ساخت سایت, ساخت وب سایت, طراحی سایت, رویا وردپرس
معرفی انواع کلمات کلیدی در بهینه سازی و ساخت سایت

 

اهمیت سرعت لود شدن سایت چیست؟

سرعت لود شدن و بالا آمدن سایت از جمله مسائل مهم در ساخت سایت است. بسیاری از بازدید کنندگان سایت های کند را سریع می بندند. چنین سایت هایی زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند. بنابراین گزینه خوبی برای بازدید کاربران و مخاطبان نیستند. برای بارگیری صفحات سایت حداقل زمان ممکن را مدنظر قرار دهید. انتخاب تصاویر در حجم کم نیز تاثیر زیادی در سرعت لود شدن صفحات دارد.

توجه به نمای ظاهری سایت

برای طراحی نمای ظاهری سایت وقت بگذارید. هر کدام از سایت ها بر حسب نوع کارکرد نیاز به طراحی خاصی دارند. اگر طراحی سایت شما مربوط به سایت فروشگاهی است، بهتر است برای نمایش ظاهر سایت از تم های فروشگاهی کمک بگیرید.

خلاقیت در تولید محتوا

در تولید محتوا به شکل خلاقانه عمل کنید. از نشر اخبار کاذب بپرهیزید و به دنبال مطالب یونیک باشید.

هماهنگی محتوا با کسب و کار

مطالبی که در سایت منتشر می شوند، باید با نوع فعالیت و کسب و کار به خوبی هماهنگ باشند. به عنوان مثال اگر شما در زمینه لوازم آرایشی بهداشتی مو فعالیت می کنید، می توانید مطالب مربوط به مراقبت از مو را در سایت خود منتشر نمایید. در واقع نشر این مطالب در موفقیت سایت اهمیت به مراتب بیشتری دارد. در بیشتر موارد افراد به دنبال درمان های خانگی مراقبت مو هستند. بنابراین از سایت هایی که چنین راهکارهایی را پیشنهاد می کنند، استقبال می نمایند.

امروزه شرکت گوگل کلیه قوانین مربوط به ساخت سایت را در اختیار وب مستران قرار می دهد. هر گونه تخلف از این قوانین می تواند شرایط برای حذف سایت، جریمه و … را فراهم آورد. بسیاری از تخلف ها می توانند در کوتاه مدت سبب رنک سایت شوند اما متاسفانه این رتبه بندی از سوی گوگل به سرعت نادیده گرفته خواهد شد. در واقع در چنین شرایطی تخلف در ساخت سایت برای گوگل شناسایی شده است. طراحی وب سایت منطبق بر الگوریتم های گوگل، سودمندی خود را به شکل تدریجی نشان می دهد اما این سودمندی به شکل پایدار برای وب مستران حفظ می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید