آموزش افزونه

واترمارک تصاویر وردپرس چیست با افزونه Image Watermark

آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس, واترمارک تصاویر وردپرس با Image Watermark, قرار دادن واترمارک در تصاویر وردپرس,رویا وردپرس

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

عزیزای دل سلام! قطعا شما دارای یک سایت وردپرسی هستید که اقدام به جستجوی آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس نموده‌اید. همواره دغدغه صاحبین وب سایت، جلوگیری از استفاده کاربران دیگر از تصاویر اورجینال آن‌ها است. از این رو یکی از اقداماتی که می‌توان برای محافظت از تصاویر خود نمود درج واترمارک بر روی تصاویر وردپرس است. با من همراه باشید با آموزش واترمارک تصاویر وردپرس چیست با افزونه Image Watermark از سری آموزش افزونه وردپرس در رویا وردپرس.

آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس

واترمارک تصاویر در وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا به صورت اتوماتیک بر روی تصاویری که در کتابخانه چندرسانه‌ای وردپرس خود آپلود می‌کنید لوگو و آرم سایت را نیز اضافه کنید بدون اینکه نیاز باشد تا در سیستم عامل خود اینکار را انجام دهید. درج واترمارک تصاویر وردپرس این امکان را به شما میده تا با استفاده از اون بتونید تا به سادگی و بدون نیاز به استفاده از نرم افزارهایی همچون فتوشاپ اقدام به درج خودکار لوگو روی تصاویر وردپرس بکنید. و در هر قسمتی از تصاویر سایت که مد نظر شما هستش آرم و لوگوی سایت خودتون را ثبت کنید. ثبت آرم روی تصاویر وردپرس یا همون واترمارک تصاویر وردپرس این امکان را به شما میده تا از کپی تصاویر توسط سایت‌های دیگه تا حدودی جلوگیری کنید. علاوه بر این اگر سایتی از تصاویر شما استفاده کرد. خیالتون راحته که تصاویر لوگو دارند. و کاربرانی که دنبال چیزای بیشتری باشند حتما به سایت شما بر اساس لوگو واترمارک شده روی تصاویر وردپرس سری می‌زنند.

افزونه واترمارک تصاویر وردپرس Image Watermark

افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با نام Image Watermark در مخزن وردپرس به ثبت رسیده. و تا حالا تونسته تا بیش از ۴۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۱ را ازآن خودش بکنه. که با استفاده از اون می‌تونید. اقدام به درج خودکار واترمارک و امضا در تصاویر وردپرس کنید. برای استفاده از این افزونه قبل از هرکاری ابتدا با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کرده. سپس با استفاده از آموزش آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه برای واترمارک خودکار تصاویر در وردپرس بکنید.

نصب و فعالسازی پلاگین درج خودکار واترمارک بر روی تصاویر وردپرس یا افزونه Image Watermark

برای نصب این افزونه شما مثل همیشه میتونید از مخزن وردپرس در بخش نصب افزونه ها در پیشخوان وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی نمائید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Watermark در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه روی منو مورد نظر کلیک کنید. تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت و لوگو و تنظیمات خودتون را برای واترمارک تصاویر وردپرس انتخاب کنید.

واترمارک تصاویر وردپرس با Image Watermark,آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس,رویا وردپرس

پلاگین درج خودکار واترمارک بر روی تصاویر وردپرس یا افزونه Image Watermark

تنظیمات افزونه واترمارک تصاویر وردپرس

این افزونه دارای بخش هایی جهت تنظیمات درج خودکار واتر مارک بر روی تصاویر در وردپرس است که بصورت کامل در ذیل آن ها را شرح می‌دهم:

Automatic watermarking:

برای شروع کارکرد افزونه و واترمارک کردن تصاویر در وردپرس تیک این گزینه را فعال کنید.

Manual watermarking:

با فعال کردن این گزینه امکان واترمارک کردن تصاویر به صورت دستی از بخش کتابخانه وردپرس فعال شده. و گزینه‌ای برای افزودن واترمارک بر روی تصویر انتخابی افزوده خواهد شد.

Enable watermark for:

از این بخش می‌توانید انواع اندازه‌های تصاویر در وردپرس را که قصد دارید. تا واترمارک گذاری بر روی آنها اعمال شوند. را انتخاب کنید. به عنوان نمونه ممکن است تا بخواهید بر روی تصاویر واترمارک صورت نگیرد. برای این منظور می‌توانید. تیک گزینه thumbnail که مربوط به تصاویر شاخص را غیرفعال کنید.

Deactivation:

با فعال کردن این گزینه کلیه تنظیمات افزونه در صورت پاک کردن افزونه از دیتابیس حذف شده و هیچگونه تنظیماتی از این افزونه در جداول وردپرس باقی نخواهد ماند.

بخش تنظیمات Watermark position در افزونه Image Watermark

جهت تعیین موقعیت واترمارک بر روی تصویر وردپرس می توانید از این بخش تنظیمات مربوطه را انجام دهید. برای این منظور ابتدا از بخش Watermark alignment یکی از مکان‌های ۹ گانه را انتخاب کنید.

واترمارک تصاویر وردپرس با Image Watermark,آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس,رویا وردپرس

آموزش قرار دادن لوگو در وردپرس

Watermark alignment:

با استفاده از این بخش میتونید تا یکی از مکان‌های ۹ گانه رو انتخاب کنید. تا تصویری که برای واترمارک انتخاب کردین در این بخش از تصویر واترمارک شود.

Watermark offset:

با استفاده از این قسمت هم میشه تا بر حسب پیکسل یک فاصله‌ای را به صورت افقی و عمودی انتخاب کنید. تا از حاشیه تصویر به این میزان برای تصویر واترمارک شده اعمال شود.

حال اگر قصد واترمارک درج شده از مکان مورد نظر در راستای پهنای تصویر و ارتفاع فاصله‌ای داشته باشد. از بخش Watermark offset بر اساس پیکسل میزان آن را وارد کنید تا لوگوی مورد نظر به این میزان جابجا شود.

تنظیمات Watermark image

در این بخش لوگو و تصویری که بر روی تصاویر آپلود در وردپرس واترمارک شود را انتخاب کرده. و تنظیمات دلخواه را برای آن انتخاب کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر ابتدا با کلیک بر روی دکمه Select Image تصویر و لوگوی مورد نظر را آپلود کرده و یا از میان پرونده چندرسانه‌ای وردپرس آن را انتخاب کنید.

Watermark image:

از این قسمت ابتدا لوگو خودتون را که قصد دارید روی تصاویر واترمارک بشه را انتخاب کنید. برای این منظور روی دکمه Select Image کلیک کنید. و سپس تصویر خودتون را آپلود کنید. یا اینکه اگر از قبل در کتابخانه چند رسانه‌ای وردپرس قرار داره اونو انتخاب کنید. تا در نهایت بعد از انتخاب تصویر تو قسمت Watermark preview بهتون نمایش داده‌بشه.

Watermark size:

یا استفاده از این قسمت اندازه تصویر دلخواه خودتون را که برای واترمارک انتخاب کردید. را در سه حالت اندازه اصلی، سفارشی و اندازه درجه بندی شده‌انتخاب‌کنید.

Watermark custom size:

با استفاده از این قسمت هم می‌تونید اندازه سفارشی بر حسب پیکسل را برای لوگو واترمارک انتخاب کنید.

Scale of watermark in relation to image width:

با استفاده از این قسمت اگر که اندازه واترمارک بر اساس درجه‌بندی یا همون گزینه scaled در مرحله watermark size انتخاب شده‌باشه. بر حسب درصد میزان آن را تعیین کنید تا در سرتاسر تصویر درج شود.

Watermark transparency / opacity:

با استفاده از این گزینه هم میزان شفافیت و کدری برای لوگو واترمارک را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image quality:

از این قسمت هم کیفیت تصویر نهایی که روی اون لوگو انتخابی واترمارک را بر حسب درصد تعیین کنید.

Image format:

و در نهایت از این بخش هم می‌تونید فرمت تصویر را به صورت ثابت و یا تصادفی انتخاب کنید.

واترمارک تصاویر وردپرس با Image Watermark,آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس,رویا وردپرس

افزودن واتر مارک به تصاویر سایت به صورت خودکار

افزودن واتر مارک به تصاویر سایت به صورت خودکار

با مراجعه به بخش image protection و image backup که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید می‌توانید از سایر قابلیت‌های این افزونه نیز استفاده کنید.

واترمارک تصاویر وردپرس با Image Watermark,آموزش درج خودکار واترمارک یا کپی رایت بر روی تصاویر وردپرس,رویا وردپرس

افزودن واتر مارک به تصاویر سایت به صورت خودکار

Right click:

با فعال سازی این گزینه امکان غیرفعال کردن راست کلیک در وردپرس فراهم شده و کاربران قادر نخواهند بود تا بر روی تصاویر آپلود شده کلیک راست کنند.

Drag and drop:

با استفاده از این گزینه نیز خاصیت کشیدن و رها کردن تصویر غیرفعال شده و کاربران قادر نخواهند بود تا تصویر را با نشانگر ماوس در پنجره جدیدی برای مشاهده قرار دهند.

Logged-in users:

در صورتی که دو امکان فوق را فعال کنید، اگر قصدتان برای کاربران آنلاین نیز به همین شکل تیک این گزینه را فعال کنید. در غیر اینصورت امکان راست کلیک و کشیدن و رهاکردن تصویر برای کاربرانی که وارد همچنان فعال خواهد بود.

Backup full size image:

با فعال کردن این گزینه از تمامی تصاویر اصلی با اندازه اصلی آنها یک نسخه ذخیره خواهد شد تا در صورت غیرفعال کردن افزونه و یا عدم استفاده از آن بتوانید به تصاویر اصلی دسترسی داشته باشید.

Backup image quality:

از این بخش نیز کیفیت تصاویر بک‌آپ گرفت را بر حسب درصد تعیین کنید.

درپایان

احسان سماواتی هستم متخصص و مشاور طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ. امیدوارم از آموزش امروز در خصوص قرار دادن واترمارک در تصاویر وردپرس با افزونه Image Watermark بهره کافی را برده‌باشید. همواره در نظر داشته باشید. که استفاده از واترمارک در تصاویر موجود در وردپرس خود میشه از استفاده بدون اجازه شما جلوگیری نمود.

از بعد دیگر اگر توضیح بدم؛ اگر تصاویر شما به هر نحوی در هر سایتی به نماش گذاشته‌شود؛ کاربران با دیدن لوگو شما که بر روی تصویر درج شده؛ به سمت سایت شما که مرجع آن می‌باشد؛ هدایت می‌شوند.

موفق و پیروز باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

طراحی سایت, دیجیتال مارکتینگ, رویا وردپرس, drwp, drwpress
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

0 نفر

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفر باشید که رای می‌دهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =